WizTree 3 - en to tr translation catalogue (152 entries)

en: Scanning...
tr: Taranıyor...

en: Folders
tr: Klasörler

en: Files
tr: Dosyalar

en: Dumping file
tr: Boşaltma dosyası

en: Bytes
tr: Byte

en: Files in
tr: Dosyalarında

en: File in
tr: Dosyasında

en: Selected Files
tr: Seçili Dosyalar

en: Total Size
tr: Toplam Boyut

en: You are about to open
tr: Açmak üzeresiniz

en: Command Prompt windows - are you sure?
tr: Komut İstemi pencereleri - emin misiniz?

en: Explorer windows - are you sure?
tr: Gezgin pencereleri - emin misiniz?

en: files - are you sure?
tr: dosyalar - emin misiniz?

note: FileName := FDir; 2 = select directory
en: Select Folder
tr: Klasör Seç

note: YMMV
en: Select
tr: Seç

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Error
tr: Hata

en: Sorting file list...
tr: Dosya listesi sıralanıyor...

en: Loading tree...
tr: Ağaç yükleniyor...

en: Scan complete in
tr: Tarama tamamlanacak

en: seconds
tr: saniye

en: canceled
tr: iptal edildi

en: Failed to update Windows Explorer context menu
tr: Windows Gezgini içerik menüsü güncellenemedi

en: No MFT root found!
tr: MTF kök dizini bulunamadı!

note: we have an update!
en: An update is available
tr: Güncelleme mevcut

en: Click on the "View Update" button to learn more.
tr: Daha fazla bilgi edinmek için "Güncelleme Görüntüle" düğmesine tıklayın.

note: if tag set then display error if any
en: No update found.
tr: Güncelleme bulunamadı

note: if tag set then display error if any
en: Error checking for updates:
tr: Güncellemeleri kontrol ederken bir hata oluştu:

en: Please restart WizTree as Administrator to dump the MFT file
tr: MFT dosyasını boşaltmak için lütfen WizTree'yi Yönetici olarak yeniden başlatınız

en: Please select an NTFS formatted drive.
tr: Lütfen NTFS ile biçimlendirilmiş bir sürücü seçin.

en: Dumping MFT file, please wait...
tr: MFT verileri dosyaya dökülüyor, lütfen bekleyin...

en: MFT data dump complete.
tr: MFT verilerinin dosyaya dökülümü bitti.

en: MFT data dumped to file
tr: MFT verileri dosyaya dökülüyor

en: MFT file
tr: MFT dosyası

en: Loading file list...
tr: Dosya listesi yükleniyor

en: files
tr: dosyalar

en: <Folder>
tr: <Klasör>

en: File
tr: Dosya

en: Options
tr: Ayarlar

en: Scan
tr: Tara

en: New Instance
tr: Yeni Örnek

en: Explore Folder
tr: Klasörü Gez

en: Command Prompt Here
tr: Burada Komut İstemi

en: Copy Path
tr: Yolu Kopyala

en: Delete (to Recycle Bin)
tr: Sil (Çöp Kutusu'na taşı)

en: Delete (No undelete possible)
tr: Sil (Yeniden silinemez)

en: Dump MFT File
tr: MFT Dosyasını Boşalt

en: Exit
tr: Çıkış

en: Display Dynamic values
tr: Dinamik değerleri görüntüle

en: Display Byte values
tr: Byte değerlerini göster

en: Display KB values
tr: KB değerlerini göster

en: Display MB values
tr: MB değerlerini göster

en: Display GB values
tr: GB değerlerini göster

en: Windows Explorer context menu
tr: Windows Gezgini içerik menüsü

en: Always Run as Administrator
tr: Daima Yönetici Olarak Çalıştır

en: Language
tr: Dil

en: Restart as Administrator
tr: Yönetici olarak yeniden başlat

en: WizTree requires "Administrator" rights to enable high speed scanning of NTFS hard drives and to access all system files and folders. Click on the "Restart as Administrator" button to enable Administrator rights.
tr: WizTree, NTFS sabit disklerini yüksek hızda taramak ve tüm sistem dosyalarına ve klasörlerine erişmek için "Yönetici" haklarına ihtiyaç duyar. Yönetici haklarını etkinleştirmek için "Yönetici olarak Yeniden Başlat" düğmesini tıklayın.

en: Don't show this again
tr: Bunu bir daha gösterme

en: View Update
tr: Güncellemeyi Göster

en: Dismiss
tr: Reddet

en: Check for updates
tr: Güncellemeleri kontrol et

en: Check for updates now
tr: Güncellemeleri şimdi kontrol et

en: Select:
tr: Seç:

en: Cancel
tr: İptal

en: Ready...
tr: Hazır...

en: Selection:
tr: Seçim:

en: Total Space:
tr: Toplam Alan:

en: Space Used:
tr: Kullanılan Alan:

en: Space Free:
tr: Boş Alan:

en: Help us make WizTree better!
tr: WizTree'yi iyileştirmemize yardımcı olun!

en: Tree View
tr: Ağaç Görünümü

en: Folder
tr: Klasör

en: Percent of Parent
tr: Üstün Yüzdesi

en: Size
tr: Boyut

en: Modified
tr: Değiştirilmiş

en: Attributes
tr: Öznitellikler

en: Items
tr: Öğeler

en: Allocated
tr: Ayrılan

en: File View
tr: Dosya Görüntüleme

en: File Search Filter:
tr: Dosya Arama Filtresi:

en: Clear
tr: Temiz

en: Match file name only
tr: Yalnızca dosya dosya adını eşleştir

en: (Fast)
tr: (Hızlı)

en: Match entire path
tr: Tam yolu eşleştir

en: (Warning: can be slow!)
tr: (Uyarı: yavaşlama olabilir!)

en: Max files to display:
tr: Görüntülenecek maksimum dosya sayısı:

en: (Selecting ALL can be very slow!)
tr: (HEPSİNİ seçmeniz çok yavaşlamaya sebep olabilir!)

en: ALL
tr: HEPSİ

en: Total Files:
tr: Toplam Dosya:

en: File Name
tr: Dosya Adı

en: Percent of Drive
tr: Sürücü Yüzdesi

en: About
tr: Hakkında

en: If you use WizTree commercially or you'd just like to support the freeware community then please make a donation by clicking on the Donate button at the top right of the screen. Thank you! :)
tr: Programı iş için kullanacaksanız veya ücretsiz program hazırlayanları desteklemek istiyorsanız sağ üst köşedeki Donate düğmesine tıklayın. Teşekkürler! :)

en: What is WizTree?
tr: WizTree nedir?

en: WizTree is the world's fastest disk space analyzer. It scans your hard drive and shows you which files and folders are using the most disk space.
tr: WizTree dünyanın en hızlı disk alanı çözümleyicisidir. Sabit diskinizi tarar ve hangi dosya ve klasörlerin en fazla disk alanını kullandığını gösterir.

en: It does this in the FASTEST way possible - you simply won't find any other application of this type that's quicker! Use the information WizTree provides to quickly locate and remove "space hogs" from your hard drive.
tr: Bunu mümkün olan en hızlı şekilde yapar - bu tür daha hızlı başka herhangi bir uygulama bulamazsınız! WizTree'nin "boş dosyaları"ları hızlı bir şekilde sabit sürücünüzden bulup kaldırmak için sağladığı bilgileri kullanın.

en: WARNING: Take care not to remove any files that are required for the correct operation of your PC!
tr: UYARI: Bilgisayarınızın doğru çalışması için gereken dosyaları kaldırmamaya özen gösterin!

en: What makes WizTree so fast?
tr: WizTree'yi daha hızlı hale nasıl getiririm?

en: When scanning NTFS formatted hard drives (most modern hard drives use this format), WizTree reads the hard drive's Master File Table (MFT) directly from the disk.
tr: NTFS biçimlendirilmiş sabit sürücüleri tararken (en modern sabit sürücüler bu biçimi kullanır), WizTree sabit sürücünün Ana Dosya Tablosunu (MFT) doğrudan diskten okur.

en: The MFT is a special hidden file used by the NTFS file system to keep track of all files and folders on a hard drive. Scanning for files this way completely bypasses the operating system (Windows) and provides a huge performance boost.
tr: MFT, bir sabit sürücüdeki tüm dosyaları ve klasörleri izlemek için NTFS dosya sistemi tarafından kullanılan özel gizli bir dosyadır. Dosyaları bu şekilde taramak, işletim sistemini tamamen atlar (Windows) ve büyük bir performans artışı sağlar.

en: As of version 2.0, WizTree can now also scan non NTFS hard drives, network drives, USB drives, and individual directories.
tr: Sürüm 2.0'den itibaren, WizTree artık NTFS olmayan sabit sürücüleri, ağ sürücülerini, USB sürücülerini ve ayrı dizinleri tarayabilir.

en: Please visit the Antibody Software website for more great software, such as:
tr: Diğer yazılımlar için lütfen Antibody Software web sitesini ziyaret edin:

en: (click for more information)
tr: (Daha fazla bilgi için tıklayın)

en: A powerful yet easy to use web gallery downloading tool. It supports most of the popular image hosting sites (such as flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart etc.).
tr: Güçlü, ancak kullanımı kolay bir web galerisi indirme aracı. Popüler resim barındırma sitelerinin çoğunu (flickr, facebook, Google resim arama, imgur, deviantart vb.) destekler.

en: It doesn't require any complicated setup or project files - it just works.
tr: Herhangi bir karmaşık kurulum veya proje dosyası gerektirmez - sadece çalışır.

en: A keyboard enhancement utility that makes it easy to type accented and other special Unicode characters on a standard US/UK keyboard using easy to remember keyboard shortcuts.
tr: Hatırlamak kolay klavye kısayollarını kullanarak standart bir ABD / İngiltere klavyesinde aksanlı ve diğer özel Unicode karakterleri girmeyi kolaylaştıran bir klavye geliştirme programı.

en: For example, to type an à (a with grave accent), you press Ctrl+` then press a. These shortcuts work from any Windows application.
tr: Örneğin, bir à (a vurgu vurgulu ile) yazmak için Ctrl + `tuşlarına basıp a tuşuna basın. Bu kısayollar, herhangi bir Windows uygulamasından çalışır.

en: OK
tr: Tamam

en: Invalid Key - Please try again.
tr: Hatalı Anahtar - Lütfen tekrar deneyin.

en: It is recommended that you copy and paste your supporter code.
tr: Destekleyici kodunuzu kopyalayıp yapıştırmanız önerilir.

en: Only use digits 0 to 9 and letters A to F.
tr: Yalnızca 0 - 9 arası rakamları ve A'dan F'ye kadar olan harfleri kullanın.

en: Thank you for your support!
tr: Desteğiniz için teşekkürler!

en: WizTree will now restart.
tr: WizTree şimdi yeniden başlatılacak.

en: Enter Supporter Code
tr: Destekleyici Kodunu Gir

en: Supporter Code
tr: Destekleyici Kodu

note: warning dialog title
en: Warning
tr: Uyarı

note: confirmation dialog title
en: Confirmation
tr: Onay

note: information dialog title
en: Information
tr: Bilgi

en: (No Extension)
tr: (Uzantı Yok)

en: File Type
tr: Dosya Tipi

en: Percent
tr: Yüzde

en: Extension
tr: Uzantı

en: MFT Dump
tr: MFT Dökümü

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Show Treemap
tr: Ağaç haritasını Göster

en: Show File Types
tr: Dosya Türlerini Göster

en: Reset tree expansion
tr: Ağacın genişletilmesini sıfırlayın

en: Select Parent
tr: Üst seçimi tekrar başlat

en: Reselect Child
tr: Alt seçimi tekrar başlat

en: Help support WizTree development by making a donation
tr: Bağış yaparak WizTree gelişimini desteklemeye yardım edin

en: (You can hide the Donate button by making a donation)
tr: (Bağış yaparak bu düğmenin görünmemesini sağlayabilirsiniz)

en: Show Allocated Size on Treemap
tr: Ağaç haritasında Tahsis Edilen Boyutu Göster

en: Auto scan after making selection
tr: Seçimi yaptıktan sonra otomatik tara

en: Zoom in Treemap
tr: Ağaç haritasında yakınlaştır

en: Zoom out Treemap
tr: Ağaç haritasında uzaklaştır

en: Save Treemap Image as .png file
tr: Ağaç haritası görüntüsünü .png olarak kaydet

en: Save
tr: Kaydet

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Shades of Gray (single color)
tr: Gri Tonları (tek renk)

en: Show Free Space on Treemap
tr: Ağaç haritası üzerinde Boş Alanı göster

en: File already exists - overwrite?
tr: Dosya zaten var - Üzerine yazılsın mı?

en: Generated by
tr: Tarafından üretildi

en: You can hide this message by making a donation
tr: Bağış yaptıysanız bu mesaj görünmez

en: MFT Dump cancelled...
tr: MFT boşaltma iptal edildi...

en: Export complete.
tr: İhracat tamamlandı.

en: Copy file and size info to clipboard
tr: Dosya ve boyut bilgisini panoya kopyala

en: Export to .CSV file
tr: .CSV dosyası olarak kaydet

en: Colors
tr: Renkler

en: Default
tr: Varsayılan

en: Color Blind
tr: Renk körü
