WizTree 3 - en to zxx translation catalogue (107 entries)

en: Scanning...
zxx: Σάρωση...

en: Folders
zxx: Φάκελοι

en: Files
zxx: Αρχεία

en: Dumping file
zxx: Εξαγωγή αρχείου

en: Files in
zxx: Αρχεία σε

en: File in
zxx: Αρχείο σε

en: Selected Files
zxx: Επιλεγμένα Αρχεία

en: Total Size
zxx: Συνολικό Μέγεθος

en: You are about to open
zxx: Θα ανοίξετε

en: Command Prompt windows - are you sure?
zxx: Γραμμή Εντολών - Είστε σίγουροι;

en: Explorer windows - are you sure?
zxx: File Explorer - Είστε σίγουροι;

en: files - are you sure?
zxx: Αρχεία - Είστε σίγουροι;

note: FileName := FDir; 2 = select directory
en: Select Folder
zxx: Επιλέξτε Φάκελο

note: YMMV
en: Select
zxx: Επιλέξτε

en: File not found
zxx: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: Error
zxx: Σφάλμα

en: Sorting file list...
zxx: Ταξινόμηση λίστας αρχείων...

en: Loading tree...
zxx: Φόρτωση δέντρου...

en: Scan complete in
zxx: Η σάρωση ολοκληρώθηκε σε

en: seconds
zxx: δευτερόλεπτα

en: canceled
zxx: ακυρώθηκε

en: Failed to update Windows Explorer context menu
zxx: Σφάλμα κατά την προσθήκη στο μενού του File Explorer

en: No MFT root found!
zxx: Δεν βρέθηκε MFT αρχείο!

note: we have an update!
en: An update is available
zxx: Μία αναβάθμιση είναι διαθέσιμη

en: Click on the "View Update" button to learn more.
zxx: Πατήστε στο κουμπί "Λεπτομέρεις Αναβάθμισης" για να μαθέτε περισσότερα.

note: if tag set then display error if any
en: No update found.
zxx: Δεν βρέθκε αναβάθμιση.

note: if tag set then display error if any
en: Error checking for updates:
zxx: Σφάλμα κατά την αναζήτηση αναβάθμισης:

en: Please restart WizTree as Administrator to dump the MFT file
zxx: Παρακαλώ επανεκκινήστε το WizTree ως Διαχειριστής για να εξάγετε το MFT αρχείο.

en: Please select an NTFS formatted drive.
zxx: Παρακαλώ διαλέξετε ένα δίσκο NTFS

en: Dumping MFT file, please wait...
zxx: Εξαγωγή MFT αρχείου, παρακαλώ περιμένετε...

en: MFT data dump complete.
zxx: Η εξαγωγή του MFT αρχείου ολοκληρώθηκε

en: MFT data dumped to file
zxx: Τα δεδομένα MFT εξήχθησαν σε αρχείου.

en: MFT file
zxx: Αρχείο MFT

en: Loading file list...
zxx: Φόρτωση λίστας αρχείων

en: files
zxx: αρχεία

note: lblTotalSpacePerc.Caption := '';
en: n/a
zxx: μ/δ

en: File
zxx: Αρχείο

en: Options
zxx: Επιλογές

en: Scan
zxx: Σάρωση

en: New Instance
zxx: Νέο παράθυρο

en: Explore Folder
zxx: Εξερεύνηση Φακέλου

en: Command Prompt Here
zxx: Γραμμή Εντολών Εδώ

en: Copy Path
zxx: Αντιγραφή διαδρομής αρχείου/φακέλου

en: Delete (to Recycle Bin)
zxx: Διαγράφη (στο Κάδο Ανακύκλωσης)

en: Delete (No undelete possible)
zxx: Διαγραφή (Μη διαθέσημη επαναφορά)

en: Dump MFT File
zxx: Εξαγωγή αρχείου MFT

en: Exit
zxx: Έξοδος

en: Display Dynamic values
zxx: Εμφάνιση δυναμικών μονάδων

en: Display Byte values
zxx: Εμφάνιση σε Bytes

en: Display KB values
zxx: Εμφάνιση σε KBytes

en: Display MB values
zxx: Εμφάνιση σε MBytes

en: Display GB values
zxx: Εμφάνιση σε GBytes

en: Windows Explorer context menu
zxx: Μενού File Explorer

en: Always Run as Administrator
zxx: Άνοιγμα πάντα ως Διαχειριστής

en: Language
zxx: Γλώσσα

en: Restart as Administrator
zxx: Επανακίννηση ως Διαχειριστής

en: WizTree requires "Administrator" rights to enable high speed scanning of NTFS hard drives and to access all system files and folders. Click on the "Restart as Administrator" button to enable Administrator rights.
zxx: Το WizTree χρειάζετε δικαιώματα Διαχειριστή για να ενεργοποιήση την ταχύτατη σάρωση NTFS δίσκων και πρόσβαση σε όλα τα αρχεία και φακέλους. Πατήστε στο κουμπί "Επανεκίννηση ως Διαχειριστής" για να ενεργοποιήσετε τα δικαιώματα Διαχειριστή.

en: Don't show this again
zxx: Να μην εμφανιστεί ξανά

en: View Update
zxx: Εμφάνιση Αναβάθμισης

en: Dismiss
zxx: Απόκρυψη

en: Check for updates
zxx: Έλεγχος αναβάθμισης

en: Check for updates now
zxx: Έλεγχος για αναβαθμίση τώρα

en: Select:
zxx: Διαλέξτε:

en: Cancel
zxx: Άκυρο

en: Ready...
zxx: Έτοιμο...

en: Selection:
zxx: Επιλογή:

en: Total Space:
zxx: Συνολικός Χώρος:

en: Space Used:
zxx: Χώρος σε χρήση:

en: Space Free:
zxx: Ελεύθερος Χώρος:

en: Help us make WizTree better!
zxx: Βοηθήστε μας να κάνουμε το WizTree καλύτερο!

en: Tree View
zxx: Προβολή Δέντρου

en: Folder
zxx: Φάκελος

en: Percent of Parent
zxx: Ποσοστό

en: Size
zxx: Μέγεθος

en: Modified
zxx: Τροποποίση

en: Attributes
zxx: Ιδιότητες

en: Items
zxx: Αντικείμενα

en: Allocated
zxx: Κατανομή

en: File View
zxx: Προβολή Αρχείων

en: File Search Filter:
zxx: Φίλτρο Αναζήτησης:

en: Clear
zxx: Διαγραφή

en: Match file name only
zxx: Αναζ. στο όνομα αρχείου μόνο

en: (Fast)
zxx: (Γρήγορη)

en: Match entire path
zxx: Αναζ. στη διαδρομή

en: (Warning: can be slow!)
zxx: (Προειδοποίηση: Μπορεί να είναι αργό!)

en: Max files to display:
zxx: Αριθμός αρχείων:

en: (Selecting ALL can be very slow!)
zxx: (Η εμφάνιση "ΟΛΑ" μπορεί να είναι πολύ αργή!)

en: ALL
zxx: ΟΛΑ

en: Total Files:
zxx: Σύνολο Αρχείων

en: File Name
zxx: Όνομα Αρχείου

en: Percent of Drive
zxx: Ποσοστό επί του δίσκου

en: About
zxx: Σχετικά

en: If you use WizTree commercially or you'd just like to support the freeware community then please make a donation by clicking on the Donate button at the top right of the screen. Thank you! :)
zxx: Αν χρησιμοποιείτε το WizTree σε επαγγελματικό περιβάλλον ή απλά θέλετε να βοηθήσετε την freware κοινότητα τότε παρακαλώ κάντε μια δωρεά, κάνοντας click στο Κουμπί Δωρεάς στην δεξία πάνω γνωία του προγράμματος. Ευχαριστώ! :)

en: What is WizTree?
zxx: Τι είναι το WizTree;

en: WizTree is the world's fastest disk space analyzer. It scans your hard drive and shows you which files and folders are using the most disk space.
zxx: To WizTree είναι το πιο γρήγορο πρόγραμμα ανάλυσης σκληρού δίσκου. Σαρώνει το σκληρό σας δίσκο και σας δείχνει ποια αρχεία και φακέλοι χρησιμοποιούν τον περισσότερο χώρο.

en: It does this in the FASTEST way possible - you simply won't find any other application of this type that's quicker! Use the information WizTree provides to quickly locate and remove "space hogs" from your hard drive.
zxx: Αυτό το κάνει με τον ταχύτερο δυνατό τρόπο - απλά δεν θα βρείτε άλλο πρόγραμμα τέτοιου τύπου που είναι γρηγορότερο! Χρησιμοποιήστε τις πληροφορίες που προσφέρει το WizTree για να εντοποίσετε γρήγορα μεγάλα αρχεία και φακέλους στο σκληρό σας δίσκο.

en: WARNING: Take care not to remove any files that are required for the correct operation of your PC!
zxx: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Προσέξτε να μην αφαιρέσετε αρχεία που χρειάζετε ο υπολογιστής σας ώστε να λειτουργεί κανονικά!

en: What makes WizTree so fast?
zxx: Τι κάνει το WizTree τόσο γρήγορο;

en: When scanning NTFS formatted hard drives (most modern hard drives use this format), WizTree reads the hard drive's Master File Table (MFT) directly from the disk.
zxx: Όταν σκανάρει σκληρούς δίσκους τύπου NTFS (οι πιο πολλοί δίσκοι στην αγορά χρησιμοποιούν αυτό τον τύπο), το WizTree διαβάζει το αρχείου Master File Table (MFT) απευθείας από τον δίσκο.

en: The MFT is a special hidden file used by the NTFS file system to keep track of all files and folders on a hard drive. Scanning for files this way completely bypasses the operating system (Windows) and provides a huge performance boost.
zxx: Το αρχείο MFT είναι ένα ειδικά κρυμμένο αρχείου που χρησιμοποιείτε από το NTFS σύστημα αρχείων για να αντιλαμβάνετε τις διαφορές σε αρχεία και φακέλους στον σκληρό δίσκο. Η σάρωση αρχείων με αυτό τον τρόπο παρακάμπτει εντελώς το λειτουργικό σύστημα (Windows) και προσφέρει μεγάλη αύξηση της απόδοσης.

en: As of version 2.0, WizTree can now also scan non NTFS hard drives, network drives, USB drives, and individual directories.
zxx: Από την έκδοση 2.0 και μετά το Wiztree μπορεί να σκανάρει και δίσκους που δεν είναι NTFS, Δικτυακούς Δίσκους, USB δίσκους και μεμονομένους φακέλους.

en: Please visit the Antibody Software website for more great software, such as:
zxx: Παρακαλώ επισκεφτείτε τον ιστότοπο Antibody Software για περισσότερα εκπληκτικά προγράμματα, όπως:

en: (click for more information)
zxx: (κάντε κλικ για περισσότερες πληροφορίες)

en: A powerful yet easy to use web gallery downloading tool. It supports most of the popular image hosting sites (such as flickr, facebook, Google image search, imgur, deviantart etc.).
zxx: Είναι ένα δυνατό αλλά και εύκολο στην χρήση εργαλείο που επιτρέπει την λήψη διαδικτυακών gallery. Υποστηρίζει όλα τις γνωστές ιστοσελίδες φωτογραφιών (όπως flickr, facebook, Google Image Search, imgur, deviantart etc.).

en: It doesn't require any complicated setup or project files - it just works.
zxx: Δεν χρειάζετε πολύπλοκη εγκατάσταση ή αρχεία - απλά λειτουργεί.

en: A keyboard enhancement utility that makes it easy to type accented and other special Unicode characters on a standard US/UK keyboard using easy to remember keyboard shortcuts.
zxx: Μία εφαρμογή που κάνει εύκολη την πληκτρολόγηση τονισμένων γραμμάτων και άλλων ειδικών Unicode χαρακτήρων, με το κλασσικό US/UK πληκτρολόγιο χρησιμοποιώντας εύκολη στη απομνημόνευση συντομεύσεις πληκτρολογίου.

en: For example, to type an à (a with grave accent), you press Ctrl+` then press a. These shortcuts work from any Windows application.
zxx: Για παράδειγμα, για να πληκτρολογήσετε το à (το a τονισμένο), πατήστε Ctrl+` και μετά a. Αυτές οι συντομεύσεις λειτουργούν με όλες τις εφαρμογές των Windows.
