ultradefrag - en to yi translation catalogue (81 entries)

en: About UltraDefrag
yi: וועגן דעם פּראָגראַם

en: &Action
yi: אַקציע

en: &Settings
yi: אָפּציעס

en: &Help
yi: הילף

en: &Analyze
yi: פונאַנדערקלייַבן

en: &Defragment
yi: דעפראגםענטירנ

en: &Quick optimization
yi: שנעל אופטימיזציה

en: &Full optimization
yi: גאַנץ אופטימיזציה

en: &Optimize MFT
yi: מפט אופטימיזציה

en: &Stop
yi: האַלטן

en: &Show report
yi: ווייַזן מעלדונג

en: Skip removable &media
yi: דיסקים נשלפים האָפּקען

en: &Rescan drives
yi: דערפרישן רשימה פון דיסקים

en: Repair dri&ves
yi: פאַרריכטן דיסקים

en: E&xit
yi: אַרויסגאַנג

en: &When done
yi: נאָך אַרבעט

en: &None
yi: גאָרנישט

en: Stan&dby
yi: במצב המתנה

en: &Hibernate
yi: שלאָף

en: &Logoff
yi: סוף פון סעסיע

en: &Reboot
yi: לאתחל

en: &Shutdown
yi: סגירת מפעל

en: &Language
yi: שפּראַך

en: &Sorting
yi: סאָרטינג

en: &Boot time scan
yi: דורכפירונג פון אָנהייב

en: &Enable
yi: געבן

en: &Script
yi: סצענאַר

en: By &path
yi: דורך דרך

en: By &size
yi: דורך גרייס

en: By &creation time
yi: דורך שאַפונג צייַט

en: By last &modification time
yi: דורך לעצטע מאַדאַפאַקיישאַן צייַט

en: By &last access time
yi: דורך לעצטע צוטריט צייַט

en: In &ascending order
yi: אין אַסענדינג סדר

en: In &descending order
yi: אין אראפנידערן סדר

en: &Contents
yi: ינהאַלט

en: Best &practice
yi: בעסטער פיר

en: &Frequently asked questions
yi: שאלות נפוצות

en: Cluster map &legend
yi: האגדה פון דער קאַרטע

en: &About
yi: וועגן

en: &Debug
yi: דעבוג

en: Open &log
yi: עפענען קלאָץ

en: Send bug &report
yi: שיקן זשוק מעלדונג

en: Boot time script
yi: סצענאַר פון אָנהייב

en: Drive
yi: דיסק

en: Status
yi: מאַצעוו

en: Fragmentation
yi: התנפצות

en: Total space
yi: גאַנץ אָרט

en: Free space
yi: פֿרייַ אָרט

en: % free
yi: % פֿרייַ

en: Fragmented files on
yi: מקוטעת פייַל אויף

en: Visit our Homepage
yi: באַזוכן היים בלאַט

en: View report options
yi: מעלדונג אָפּציעס

en: Powered by Lua
yi: אַרבעט אויף Lua

en: Fragments
yi: נומער פון שברים

en: Size
yi: נומער

en: Filename
yi: נאָמען פון פייַל

en: Comment
yi: באַמערקן

en: locked
yi: פארשפארט

en: move failed
yi: מאַך דורכפאַל

en: invalid
yi: קאַליע

en: Please confirm
yi: ביטע באַשטעטיקן

en: Do you really want to hibernate when done?
yi: איר טאַקע ווילן שלאָף נאָך אַרבעט?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
yi: %lu סעקונדן ביז שלאָף

en: Do you really want to log off when done?
yi: איר טאַקע ווילן סוף פון סעסיע נאָך אַרבעט?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
yi: %lu סעקונדן ביז סוף פון סעסיע

en: Do you really want to reboot when done?
yi: איר טאַקע ווילן לאתחל נאָך אַרבעט?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
yi: %lu סעקונדן ביז לאתחל

en: Do you really want to shutdown when done?
yi: איר טאַקע ווילן סגירת מפעל נאָך אַרבעט?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
yi: %lu סעקונדן ביז סגירת מפעל

en: &Yes
yi: יאָ

en: &No
yi: ניט

en: folders
yi: טעקע

en: files
yi: פייַל

en: fragmented
yi: מקוטעת

en: compressed
yi: דחוס

en: The job is running
yi: אַרבעט לויפט

en: Show
yi: ווייַז

en: Hide
yi: באַהאַלט

en: You can upgrade me ^-^
yi: דו קאן לשדרג מיר ^-^

en: Disk needs to be repaired
yi: דיסק דארף צו זיין פאַרריכט

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
yi: אבאליזירט
