ultradefrag - en to war translation catalogue (67 entries)

en: About UltraDefrag
war: Bahin han UltraDefrag

en: &Action
war: &Búhat

en: &Settings
war: S&eting

en: &Help
war: B&ulig

en: &Analyze
war: Pag&himay

en: &Defragment
war: Ig&bug-os

en: &Quick optimization
war: &Madagmit nga pag-úpay

en: &Full optimization
war: Bug-&os nga pag-úpay

en: &Optimize MFT
war: Upaya an M&FT

en: &Stop
war: &Undanga

en: &Show report
war: Igpakita an &sumat

en: Skip removable &media
war: &Laktawí an natatanggal nga media

en: &Rescan drives
war: Balika pagskan han mga &drayb

en: E&xit
war: &Gawas

en: &When done
war: Pagka&human

en: &None
war: &Waray

en: Stan&dby
war: &Hulat

en: &Hibernate
war: &Katurog

en: &Reboot
war: &Balik pagtikang

en: &Shutdown
war: &Parong

en: &Language
war: &Pinulongan

en: &Boot time scan
war: Pag-scan &ha pagtikang

en: &Enable
war: &Tugoti

en: &Script
war: &Iskrip

en: &Contents
war: &Sulod

en: Best &practice
war: Gimaupayi &nga buhat

en: &Frequently asked questions
war: &Agsob Ginpapakiana

en: &About
war: &Bahin han

en: Open &log
war: Buklará &an talaan

en: Send bug &report
war: Igsumat it &bug

en: Boot time script
war: Iskrip ha pagtikang

en: Drive
war: Drayb

en: Status
war: Kahímtang

en: Total space
war: Kabug-osan

en: Free space
war: Libre

en: % free
war: % nga libre

en: Fragmented files on
war: Mga ginpinitpinit nga mga fayl ha

en: Visit our Homepage
war: Bisitaha an amon baláyan

en: View report options
war: Kitaa an pagpipili-an hin mga súmat

en: Powered by Lua
war: Ginpapadalágan han Lua

en: Fragments
war: nga mga pinitpinit

en: Size
war: kadako

en: Filename
war: ngaran han fayl

en: Comment
war: panhinabi

en: locked
war: ginkandadohan

en: move failed
war: waray mabalhin

en: invalid
war: diri mahihimo

en: Please confirm
war: Alayon pagpamatuod

en: Do you really want to hibernate when done?
war: ¿Karúyag mo ba pakaturogon kun humán na?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
war: %lu ka segundo ugsa pakaturógon

en: Do you really want to log off when done?
war: ¿Karúyag mo ba gumawas kun humán na?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
war: %lu ka segundo ugsa gumawás

en: Do you really want to reboot when done?
war: ¿Karúyag mo ba bumalik pagtikáng kun humán na?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
war: %lu ka segundo ugsa bumálik pagtikáng

en: Do you really want to shutdown when done?
war: ¿Karúyag mo ba parongon kun humán na?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
war: %lu ka segundo ugsa pumárong

en: &Yes
war: &Oo

en: &No
war: &Diri

en: folders
war: folder

en: files
war: fayl

en: fragmented
war: ginpinitpinit

en: compressed
war: gindasok

en: The job is running
war: Mayda buruhaton nga ginpapadalagan

en: Show
war: Igpakita

en: Hide
war: Tago-a

en: You can upgrade me ^-^
war: Puyde mo ako ig-upgrade ^-^

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
war: Ginhimay
