ultradefrag - en to th translation catalogue (82 entries)

en: About UltraDefrag
th: เกี่ยวกับ UltraDefrag

en: &Action
th: การกระทำ

en: &Settings
th: ตั้งค่า

en: &Help
th: ช่วยเหลือ

en: &Analyze
th: วิเคราะห์

en: &Defragment
th: จัดเรียงข้อมูล

en: &Quick optimization
th: เพิ่มประสิทธิภาพแบบรวดเร็ว

en: &Full optimization
th: เพิ่มประสิทธิภาพแบบเต็ม

en: &Optimize MFT
th: เพิ่มประสิทธิภาพ MFT

en: Pa&use
th: หยุดชั่วคราว

en: &Stop
th: หยุด

en: &Show report
th: แสดงรายงาน

en: Skip removable &media
th: ข้ามสื่อแบบถอดได้

en: &Rescan drives
th: สแกนไดรฟ์อีกครั้ง

en: Repair dri&ves
th: ซ่อมแซมไดรฟ์

en: E&xit
th: ออก

en: &When done
th: เมื่อเสร็จสมบูรณ์

en: &None
th: ไม่

en: Stan&dby
th: สแตนด์บาย

en: &Hibernate
th: ไฮเบอร์เนต

en: &Logoff
th: ออกจากระบบ

en: &Reboot
th: เริ่มต้นระบบใหม่

en: &Shutdown
th: ปิดเครื่อง

en: &Language
th: ภาษา

en: &Sorting
th: การเรียงลำดับ

en: &Boot time scan
th: สแกนเมื่อเริ่มต้นระบบ

en: &Enable
th: เปิดใช้งาน

en: &Script
th: สคริปต์

en: By &path
th: เรียงลำดับตามเส้นทาง

en: By &size
th: เรียงลำดับตามขนาด

en: By &creation time
th: เรียงลำดับตามเวลาที่สร้าง

en: By last &modification time
th: เรียงลำดับตามเวลาที่แก้ไขล่าสุด

en: By &last access time
th: เรียงลำดับตามเวลาการเข้าถึงล่าสุด

en: In &ascending order
th: เรียงลำดับจากน้อยไปหามาก

en: In &descending order
th: เรียงลำดับจากมากไปหาน้อย

en: &Contents
th: เนื้อหา

en: Best &practice
th: แนวทางปฏิบัติ

en: &Frequently asked questions
th: คำถามที่พบบ่อย

en: Cluster map &legend
th: คำอธิบายของแผนภูมิคลัสเตอร์

en: &About
th: เกี่ยวกับ

en: &Debug
th: แก้จุดบกพร่อง

en: Open &log
th: เปิดไฟล์บันทึก

en: Send bug &report
th: ส่งรายงานจุดบกพร่อง

en: Boot time script
th: สคริปต์เริ่มต้นระบบ

en: Drive
th: ไดรฟ์

en: Status
th: สถานะ

en: Fragmentation
th: การกระจายตัว

en: Total space
th: เนื้อที่ทั้งหมด

en: Free space
th: เนื้อที่ว่าง

en: % free
th: ว่าง %

en: Fragmented files on
th: ไฟล์ที่มีการแยกส่วนบน

en: Visit our Homepage
th: เยี่ยมชมโฮมเพจของเรา

en: View report options
th: ดูตัวเลือกรายงาน

en: Powered by Lua
th: ให้บริการโดย Lua

en: Fragments
th: การกระจายตัว

en: Size
th: ขนาด

en: Filename
th: ชื่อไฟล์

en: Comment
th: ความคิดเห็น

en: locked
th: ถูกล็อก

en: move failed
th: ย้ายไม่สำเร็จ

en: invalid
th: ไม่ถูกต้อง

en: Please confirm
th: กรุณายืนยัน

en: Do you really want to hibernate when done?
th: คุณต้องการที่จะไฮเบอร์เนตเมื่อเสร็จสมบูรณ์หรือไม่?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
th: %lu วินาทีจนกว่าไฮเบอร์เนต

en: Do you really want to log off when done?
th: คุณต้องการที่จะออกจากระบบเมื่อเสร็จสมบูรณ์หรือไม่?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
th: %lu วินาทีจนกว่าออกจากระบบ

en: Do you really want to reboot when done?
th: คุณต้องการที่จะเริ่มต้นระบบใหม่เมื่อเสร็จสมบูรณ์หรือไม่?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
th: %lu วินาทีจนกว่าเริ่มต้นระบบใหม่

en: Do you really want to shutdown when done?
th: คุณต้องการที่จะปิดเครื่องเมื่อเสร็จสมบูรณ์หรือไม่?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
th: %lu วินาทีจนกว่าปิดเครื่อง

en: &Yes
th: ใช่

en: &No
th: ไม่ใช่

en: folders
th: โฟลเดอร์

en: files
th: ไฟล์

en: fragmented
th: การแยกส่วน

en: compressed
th: การบีบอัด

en: The job is running
th: กำลังทำงาน

en: Show
th: แสดง

en: Hide
th: ซ่อน

en: You can upgrade me ^-^
th: คุณสามารถอัพเกรดฉัน ^-^

en: Disk needs to be repaired
th: ดิสก์จำเป็นต้องได้รับการซ่อมแซม

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
th: วิเคราะห์แล้ว
