ultradefrag - en to sq translation catalogue (93 entries)

en: About UltraDefrag
sq: Rreth UltraDefrag

en: Credits and licenses are listed in the handbook.
sq: Mirënjohjet dhe liçensat janë radhitur në manual.

en: UltraDefrag website
sq: Uebfaqja e UltraDefrag

en: &Action
sq: &Veprim

en: &Settings
sq: &Konfigurimet

en: &Help
sq: Ndi&hmë

en: &Analyze
sq: &Analizo

en: &Defragment
sq: &Ç'fragmento

en: &Quick optimization
sq: Optimizimi i &shpejtë

en: &Full optimization
sq: &Optimizimi i plotë

en: &Optimize MFT
sq: &Optimizimi MFT

en: Pa&use
sq: Pa&uzë

en: &Stop
sq: &Ndalo

en: &Show report
sq: Trego &raportin

en: Skip removable &media
sq: Tejkalo &mediat e lëvizshme

en: &Rescan drives
sq: &Riskeno disqet

en: Repair dri&ves
sq: Riparo &disqet

en: E&xit
sq: Da&lja

en: &When done
sq: Përf&undimi

en: &None
sq: &Asgjë

en: Stan&dby
sq: Pri&t

en: &Hibernate
sq: &Pusho

en: &Logoff
sq: &Dalja

en: &Reboot
sq: &Ristarto kompjuterin

en: &Shutdown
sq: &Fike kompjuterin

en: &Language
sq: &Gjuha

en: &Sorting
sq: &Klasifikim

en: &Boot time scan
sq: &Skenimi në kohën e kyçjes

en: &Enable
sq: &Lejo

en: &Script
sq: &Skripta

en: By &path
sq: Sipas &rrugës

en: By &size
sq: Sipas &madhësisë

en: By &creation time
sq: Sipas kohës së &krijimit

en: By last &modification time
sq: Sipas kohës së &ndryshimit të fundit

en: By &last access time
sq: Sipas kohës së &qasjes së fundit

en: In &ascending order
sq: Sipas rendit në &ngjitje

en: In &descending order
sq: Sipas rendit në zbritje

en: &Contents
sq: &Përmbajtja

en: Best &practice
sq: &Praktika më e mirë

en: &Frequently asked questions
sq: &Pyetjet më të shpeshta

en: Cluster map &legend
sq: &Legjenda e hartës së grumbulluar

en: &Upgrade
sq: &Përditëso

en: &Never check
sq: &Mos kontrollo asnjëherë

en: Check &stable releases only
sq: Kontrollo vetëm versionet &stabile

en: Check &all releases
sq: Kontrollo të gjith&a versionet

en: &Check now
sq: &Kontrollo tani

en: &About
sq: &Rreth

en: &Debug
sq: &Korrigjo

en: Open &log
sq: Ditari i &hapjes

en: Send bug &report
sq: Dërgo &raport gabimesh

en: Boot time script
sq: Skripta e kohës së kyçjes

en: Drive
sq: Disku

en: Status
sq: Statutsi

en: Fragmentation
sq: Copëzimi

en: Total space
sq: Madhësia e përgjithshme

en: Free space
sq: Hapësira e lirë

en: % free
sq: % e lirë

en: Fragmented files on
sq: Fajllat e fragmentuar

en: Visit our Homepage
sq: Vizitoni Web-faqen tonë

en: View report options
sq: Shiko opcionet e raportit

en: Powered by Lua
sq: Mundësuar nga Lua

en: Fragments
sq: Fragmentet

en: Size
sq: Madhësia

en: Filename
sq: Emri i fajllit

en: Comment
sq: Komenti

en: locked
sq: i mbyllur

en: move failed
sq: Lëvizje e dështuar

en: invalid
sq: invalide/pavlefshme

en: Please confirm
sq: Ju lutemi konfirmoni

en: Do you really want to hibernate when done?
sq: Vërtetë dëshironi të pushoni kompjuterin pas ç'fragmentimit?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
sq: %lu sekonda deri pushim të kompjuterit

en: Do you really want to log off when done?
sq: Vërtetë dëshironi të shkyçeni pasi të kryeni?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
sq: %lu sekonda deri në shkyçje

en: Do you really want to reboot when done?
sq: Vërtetë dëshironi të rinisni kompjuterin pasi të kryeni?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
sq: %lu sekonda deri në rinisje

en: Do you really want to shutdown when done?
sq: Vërtetë dëshironi të fikni kompjuterin pasi të kryeni?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
sq: %lu sekonda deri në fikje

en: &Yes
sq: &Po

en: &No
sq: &Jo

en: folders
sq: dosjet

en: files
sq: skedat

en: fragmented
sq: fragmentuar

en: compressed
sq: kompresuar

en: The job is paused
sq: Puna është ndaluar

en: The job is running
sq: Puna është në rrjedhë

en: Show
sq: Shfaq

en: Hide
sq: Fshih

note: : This expands to "Release 7.0.0 is available for download!" : Make sure that "%ls" is included in the translated string at the correct position
en: Release %ls is available for download!
sq: Versioni %ls është në dispozicion për shkarkim!

en: You can upgrade me ^-^
sq: Mun të më përditësoni ^-^

en: &Cancel
sq: &Ndalo

en: Error!
sq: Gadim!

en: Disk needs to be repaired
sq: Diskut duhet riparuar

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
sq: Analizuar
