ultradefrag - en to ro translation catalogue (85 entries)

en: About UltraDefrag
ro: Despre UltraDefrag

en: UltraDefrag website
ro: Site-ul UltraDefrag

en: &Action
ro: Acțiune

en: &Settings
ro: Setări

en: &Help
ro: Ajutor

en: &Analyze
ro: Analizează

en: &Defragment
ro: Defragmentare

en: &Quick optimization
ro: Optimizare rapidă

en: &Full optimization
ro: Optimizare completă

en: &Optimize MFT
ro: Optimizare MFT

en: Pa&use
ro: Pauzã

en: &Stop
ro: oprire

en: &Show report
ro: Arată raportul

en: Skip removable &media
ro: Omite drive-urile portabile

en: &Rescan drives
ro: Re-scanează unitățile

en: Repair dri&ves
ro: Repară unitățile

en: E&xit
ro: Ieșire

en: &When done
ro: Când e gata

en: &None
ro: Nimic

en: Stan&dby
ro: Așteptare

en: &Hibernate
ro: Hibernare

en: &Logoff
ro: Delogare

en: &Reboot
ro: Repornire

en: &Shutdown
ro: Închide

en: &Language
ro: Limba

en: &Options
ro: &Opțiuni

en: &Sorting
ro: Sortare

en: &Boot time scan
ro: Scanare la pornirea sistemului

en: &Enable
ro: Activează

en: &Script
ro: scriptul

en: By &path
ro: Sortare dupa locatie

en: By &size
ro: Sortare dupa marime

en: By &creation time
ro: Sortare dupa durata

en: By last &modification time
ro: Sortare dupa timp

en: By &last access time
ro: Sortare dupa accesare

en: In &ascending order
ro: Sortare ordine crescatoare

en: In &descending order
ro: Sortare ordine descrescatoare

en: &Contents
ro: Conținut

en: Best &practice
ro: Cele mai bune practici

en: &Frequently asked questions
ro: Întrebări frecvente

en: Cluster map &legend
ro: Legenda hărții cluster

en: &Check now
ro: &Verifică acum

en: &About
ro: Despre

en: &Debug
ro: Depanare

en: Open &log
ro: Deschide jurnal

en: Send bug &report
ro: Trimite raportul de eroare

en: Boot time script
ro: Script pentru pornirea sistemului

en: Drive
ro: Volum

en: Status
ro: Stadiu

en: Fragmentation
ro: Fragmentarea

en: Total space
ro: Spațiu total

en: Free space
ro: Spațiu liber

en: % free
ro: % liber

en: Fragmented files on
ro: Fișiere fragmentate de pe

en: Visit our Homepage
ro: Vizitați pagina noastră

en: View report options
ro: Vizualizați opțiunile de raport

en: Fragments
ro: fragmente

en: Size
ro: dimensiune

en: Filename
ro: nume fișier

en: Comment
ro: comentariu

en: locked
ro: blocat

en: move failed
ro: mutarea nu a reușit

en: Please confirm
ro: Confirmați

en: Do you really want to hibernate when done?
ro: Vreți să hiberneze calculatorul când e gata?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
ro: %lu secunde până la hibernare

en: Do you really want to log off when done?
ro: Vreți să va delogați când e gata?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
ro: %lu secunde până la delogare

en: Do you really want to reboot when done?
ro: Vreți să restartați calculatorul când e gata?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
ro: %lu secunde până la restartare

en: Do you really want to shutdown when done?
ro: Vreți să opriți calculatorul când e gata?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
ro: %lu secunde până la închidere

en: &Yes
ro: Da

en: &No
ro: Nu

en: folders
ro: dosare

en: files
ro: fișiere

en: fragmented
ro: fragmentate

en: compressed
ro: arhivate

en: The job is running
ro: O sarcină se execută

en: Show
ro: Arată

en: Hide
ro: Ascunde

en: You can upgrade me ^-^
ro: Puteți să-mi faceți upgrade ^-^

en: &Cancel
ro: &Anulează

en: Error!
ro: Eroare!

en: Disk needs to be repaired
ro: Discul trebuie reparat

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
ro: Analizare
