ultradefrag - en to pam translation catalogue (50 entries)

en: About UltraDefrag
pam: Tungkul king UltraDefrag

en: &Action
pam: &Gawan

en: &Settings
pam: &Setting

en: &Help
pam: &Saup

en: &Analyze
pam: &Suryan/Analisan

en: &Defragment
pam: &Piaben-abayan

en: &Quick optimization
pam: &Samasan yang malagwa

en: &Full optimization
pam: &Samasan yang laganas

en: &Optimize MFT
pam: &Samasan ya ing MFT

en: &Stop
pam: &Ituknang

en: &Show report
pam: &Pakit ya ing ulat

en: Skip removable &media
pam: &Lakton la reng mediang milalako

en: &Rescan drives
pam: &Lawan lang pasibayu deng drive

en: E&xit
pam: &Lumwal

en: &When done
pam: &Kayari...

en: &None
pam: &Ala

en: Stan&dby
pam: &Manaya

en: &Hibernate
pam: &Matudtud

en: &Logoff
pam: &Mag-logoff

en: &Reboot
pam: &Magumpisang pasibayu

en: &Shutdown
pam: &Manyara

en: &Language
pam: &Amanu/Lenggwahi

en: &Boot time scan
pam: &Pamag-scan keng umpisa

en: &Enable
pam: &Paintulutan/Papalyaryan

en: &Contents
pam: &Kalamnan

en: Best &practice
pam: &Mayap a Palakad

en: &Frequently asked questions
pam: &Maralas a Kutang

en: &About
pam: &Tungkul king

en: Boot time script
pam: Script king Pamagumpisa

en: Drive
pam: Volume

en: Status
pam: Kabilyan

en: Total space
pam: Kapasidad/Pangkabilugan

en: Free space
pam: Ilibri/Itimawa

en: % free
pam: % a libri o timawa

en: Please confirm
pam: Kumpirman/Patunayan

en: Do you really want to hibernate when done?
pam: Buri meng patudturan kayari na?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
pam: %lu segundu bayu ya patudturan

en: Do you really want to log off when done?
pam: Bisa kang mag-logoff kayari na?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
pam: %lu segundu bayu mag-logoff

en: Do you really want to reboot when done?
pam: Bisa kang magumpisang pasibayu kayari na?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
pam: %lu segundu bayu magumpisang pasibayu

en: Do you really want to shutdown when done?
pam: Bisa kang manyara kayari na?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
pam: %lu segundu bayu manyara

en: &Yes
pam: &Wa

en: &No
pam: &Ali

en: folders
pam: Folder

en: files
pam: Simpan/File

en: fragmented
pam: Pira-pirasu

en: compressed
pam: Mesiksik

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
pam: Mesuri
