ultradefrag - en to mk translation catalogue (81 entries)

en: About UltraDefrag
mk: За UltraDefrag

en: &Action
mk: &Акција

en: &Settings
mk: &Подесувања

en: &Help
mk: По&мош

en: &Analyze
mk: &Анализа

en: &Defragment
mk: &Дефрагментација

en: &Quick optimization
mk: &Брза оптимизација

en: &Full optimization
mk: &Комплетна оптимизација

en: &Optimize MFT
mk: MFT оптимизација

en: &Stop
mk: &Стоп

en: &Show report
mk: &Покаже извештај

en: Skip removable &media
mk: &Прескокни отстранливи дискови

en: &Rescan drives
mk: &Обнови

en: Repair dri&ves
mk: Поправи дискови

en: E&xit
mk: &Излез

en: &When done
mk: После &работи

en: &None
mk: &Ништо

en: Stan&dby
mk: &Спиење

en: &Hibernate
mk: &Хибернација

en: &Logoff
mk: &Одјава

en: &Reboot
mk: &Рестартирање

en: &Shutdown
mk: Ис&клучување

en: &Language
mk: &Jазик

en: &Sorting
mk: сортирање

en: &Boot time scan
mk: &Стартува во текот на иницијализација Windows

en: &Enable
mk: &Вклучат

en: &Script
mk: &Сценарио

en: By &path
mk: од патот

en: By &size
mk: по големина

en: By &creation time
mk: Со создавање време

en: By last &modification time
mk: Со последната измена време

en: By &last access time
mk: Со последниот време на пристап

en: In &ascending order
mk: Во растечки редослед

en: In &descending order
mk: Во опаѓачки редослед

en: &Contents
mk: &Содржина

en: Best &practice
mk: &Најдобри практики

en: &Frequently asked questions
mk: Често поставувани прашања

en: Cluster map &legend
mk: &Легенда на картата

en: &About
mk: &За програмата

en: &Debug
mk: &Дебагирање

en: Open &log
mk: Отвори &најавите

en: Send bug &report
mk: Испрати извештај за &бубачки

en: Boot time script
mk: Сценарио во текот на иницијализација Windows

en: Drive
mk: Диск

en: Status
mk: Статус

en: Fragmentation
mk: Фрагментација

en: Total space
mk: Обем

en: Free space
mk: Слободни простор

en: % free
mk: % слободни простора

en: Fragmented files on
mk: Фрагментирани датотеки на

en: Visit our Homepage
mk: Посетете ја нашата веб-страница

en: View report options
mk: Известување опции

en: Powered by Lua
mk: Работи на Lua

en: Fragments
mk: број на фрагменти

en: Size
mk: големина

en: Filename
mk: името на датотека

en: Comment
mk: коментар

en: locked
mk: блокиран

en: move failed
mk: не успеа да се движат

en: invalid
mk: грешка во алгоритам или во датотечниот систем

en: Please confirm
mk: Ве молиме потврдете

en: Do you really want to hibernate when done?
mk: Дали навистина сакате да хибернациjа после работи?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
mk: %lu секунди пред хибернација

en: Do you really want to log off when done?
mk: Дали навистина сакате да одjава после работи?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
mk: %lu секунди пред одјава

en: Do you really want to reboot when done?
mk: Дали навистина сакате да рестартирање после работи?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
mk: %lu секунди пред рестартирање

en: Do you really want to shutdown when done?
mk: Дали навистина сакате да исклучување после работи?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
mk: %lu секунди пред исклучување

en: &Yes
mk: &Да

en: &No
mk: &Не

en: folders
mk: папки

en: files
mk: фајлови

en: fragmented
mk: фрагментирани

en: compressed
mk: компресирани

en: The job is running
mk: Работи

en: Show
mk: Покажи

en: Hide
mk: Сокриj

en: You can upgrade me ^-^
mk: Можете да ме ажурирање ^-^

en: Disk needs to be repaired
mk: Диск треба да се поправи

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
mk: Анализирани
