ultradefrag - en to jv translation catalogue (80 entries)

en: About UltraDefrag
jv: Tentang UltraDefrag

en: &Action
jv: &Aksi

en: &Settings
jv: &Aturan

en: &Help
jv: &Tulungan

en: &Analyze
jv: &Analisa

en: &Defragment
jv: &Defragmentasi

en: &Quick optimization
jv: Ngo&ptimalne cepet

en: &Full optimization
jv: N&goptimalne penuh

en: &Optimize MFT
jv: Ngoptimalne MFT

en: &Stop
jv: &Mandek

en: &Show report
jv: &Sudoke laporan

en: Skip removable &media
jv: Le&wati media copotan

en: &Rescan drives
jv: &Scan ulang drev

en: Repair dri&ves
jv: Benerne drev

en: E&xit
jv: Me&tu

en: &When done
jv: &Leg mari

en: &None
jv: &Gak ono

en: Stan&dby
jv: &Siaga

en: &Hibernate
jv: &Hibernasi

en: &Logoff
jv: &Log metu

en: &Reboot
jv: Uripno &maneh

en: &Shutdown
jv: &Pateni

en: &Language
jv: &Basa

en: &Sorting
jv: &Urutno

en: &Boot time scan
jv: &Wektu nyeken wayake boot

en: &Enable
jv: &Aktif

en: &Script
jv: &Naskah

en: By &path
jv: Urutno teko &lokasine

en: By &size
jv: Urutno teko &ukurane

en: By &creation time
jv: Urutno teko &gawene

en: By last &modification time
jv: Urutno teko &modifikasi terakhire

en: By &last access time
jv: Urutno teko &terakhir aksese

en: In &ascending order
jv: Urutno minurut &ascending order

en: In &descending order
jv: Urutno minurut &descending order

en: &Contents
jv: &Konten

en: Best &practice
jv: &Praktek terapik

en: &Frequently asked questions
jv: &Pitakon

en: Cluster map &legend
jv: Ke&terangane peta cluster

en: &About
jv: &Tentang

en: Open &log
jv: Buka &riwayat

en: Send bug &report
jv: Kirim laporan &bug

en: Boot time script
jv: Wektu boot naskah

en: Drive
jv: Volum

en: Status
jv: Kodisi

en: Fragmentation
jv: Fragmentasi

en: Total space
jv: Total Ruang

en: Free space
jv: Ruang Kosong

en: % free
jv: % bebas

en: Fragmented files on
jv: Fel fragmentasi nag

en: Visit our Homepage
jv: Kunjungi Homepage

en: View report options
jv: Opsi gae delok laporan

en: Powered by Lua
jv: Diperkuat karo Lua

en: Fragments
jv: fragmen

en: Size
jv: ukuran

en: Filename
jv: jenenge fel

en: Comment
jv: komen

en: locked
jv: kekunci

en: move failed
jv: ra iso dipindah

en: invalid
jv: keliru

en: Please confirm
jv: Konfirmasi sek

en: Do you really want to hibernate when done?
jv: Awakmu beneran pengen hibernasi leg wes mari?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
jv: %lu detik sampek hibernasi

en: Do you really want to log off when done?
jv: Awakmu beneran pengen log metu leg wes mari?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
jv: %lu detik sampek log metu

en: Do you really want to reboot when done?
jv: Awakmu beneran pengen nguripno ulang leg wes mari?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
jv: %lu detik sampek mateni ulang

en: Do you really want to shutdown when done?
jv: Awakmu beneran pengen mateni leg wes mari?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
jv: %lu detik sampek mati

en: &Yes
jv: &Yo

en: &No
jv: &Gak

en: folders
jv: map

en: files
jv: fel

en: fragmented
jv: fragmentasi

en: compressed
jv: kekompres

en: The job is running
jv: Sek mlaku

en: Show
jv: Sudoke

en: Hide
jv: Delikne

en: You can upgrade me ^-^
jv: Penganyaran ditemokno

en: Disk needs to be repaired
jv: Disk butuh didandani

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
jv: Keanalisa
