ultradefrag - en to he translation catalogue (74 entries)

en: About UltraDefrag
he: אודות התוכנית

en: &Action
he: פעולה

en: &Settings
he: הגדרות

en: &Help
he: עזרה

en: &Analyze
he: נתח

en: &Defragment
he: אחה

en: &Quick optimization
he: במהירות האופטימלית

en: &Full optimization
he: ביסודיות האופטימלית

en: &Optimize MFT
he: מפת אופטימיזציה

en: &Stop
he: עצור

en: &Show report
he: הראה הדוח

en: Skip removable &media
he: דלג על דסקים נשלפים

en: &Rescan drives
he: סרוק מחדש כוננים

en: Repair dri&ves
he: תיקון כוננים

en: E&xit
he: יציאה

en: &When done
he: כאשר נעשה

en: &None
he: שום דבר

en: Stan&dby
he: במצב המתנה

en: &Hibernate
he: שינה

en: &Logoff
he: התנתק

en: &Reboot
he: לאתחל

en: &Shutdown
he: כבה

en: &Language
he: שפה

en: &Sorting
he: מיון

en: &Boot time scan
he: סריקה בזמן אתחול

en: &Enable
he: אפשר

en: &Script
he: תסריט

en: &Contents
he: תוכן

en: Best &practice
he: הכי טוב להתאמן

en: &Frequently asked questions
he: שאלות נפוצות

en: Cluster map &legend
he: האגדה על המפה

en: &About
he: אודות התוכנית

en: &Debug
he: לנפות

en: Open &log
he: לפתוח יומן

en: Send bug &report
he: שלח דווח על באג

en: Boot time script
he: תסריט בזמן אתחול

en: Drive
he: נפח

en: Status
he: מעמד

en: Fragmentation
he: התנפצות

en: Total space
he: סהכ שטח

en: Free space
he: שטח חופשי

en: % free
he: % חופשי

en: Fragmented files on
he: קבצים מפוצלים על

en: Visit our Homepage
he: ביקור בדף הבית שלנו

en: View report options
he: תצוגת דוח אפשרויות

en: Powered by Lua
he: מוגש על ידי Lua

en: Fragments
he: חלקים מקוטעים

en: Size
he: גודל

en: Filename
he: שם הקובץ

en: Comment
he: תגובה

en: locked
he: נעול

en: move failed
he: לא ניתן להעביר

en: invalid
he: לא חוקי

en: Please confirm
he: אנא ודא

en: Do you really want to hibernate when done?
he: האם אתה בטוח שברצונך להעביר למצב שינה את מחשבך בסיום?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
he: %lu שניות עד שינה

en: Do you really want to log off when done?
he: האם אתה בטוח שברצונך להעביר למצב ניתוק את מחשבך בסיום?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
he: %lu שניות עד התנתקות

en: Do you really want to reboot when done?
he: האם אתה באמת רוצה לאתחל בסיום?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
he: %lu שניות עד לאיתחול

en: Do you really want to shutdown when done?
he: האם אתה בטוח שברצונך לכבות את מחשבך בסיום?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
he: %lu שניות עד כיבוי

en: &Yes
he: כן

en: &No
he: לא

en: folders
he: תיקיות

en: files
he: קבצים

en: fragmented
he: מקוטעת

en: compressed
he: דחוס

en: The job is running
he: עבודה פועלת

en: Show
he: הצג

en: Hide
he: הסתר

en: You can upgrade me ^-^
he: אתה יכול לשדרג אותי ^-^

en: Disk needs to be repaired
he: בדיסק יש לתקן

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
he: ניתחתי
