ultradefrag - en to ca translation catalogue (97 entries)

en: About UltraDefrag
ca: Quant a l'UltraDefrag

en: Credits and licenses are listed in the handbook.
ca: Els crèdits i reconeixements és llisten al manual.

en: UltraDefrag website
ca: Lloc web de l'UltraDefrag

en: &Action
ca: &Tasca

en: &Settings
ca: &Configuració

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &Analyze
ca: &Analitza

en: &Defragment
ca: &Compacta

en: &Quick optimization
ca: &Optimitza ràpidament

en: &Full optimization
ca: Opti&mitza completament

en: &Optimize MFT
ca: Optimitza M&FT

en: Pa&use
ca: Pa&usa

en: &Stop
ca: At&ura

en: &Show report
ca: &Mostra l'informe

en: Skip removable &media
ca: Omet les unitats &extraïbles

en: &Rescan drives
ca: Reanalit&za

en: Repair dri&ves
ca: Les &unitats de reparació

en: E&xit
ca: &Surt

en: &When done
ca: En &finalitzar

en: &None
ca: &Cap

en: Stan&dby
ca: &Entra en espera

en: &Hibernate
ca: &Hiberna

en: &Logoff
ca: &Tanca la sessió

en: &Reboot
ca: &Reinicia

en: &Shutdown
ca: Tanca l'&ordinador

en: &Language
ca: &Llengua

en: &Options
ca: &Opcions

en: &Sorting
ca: classificació

en: &Boot time scan
ca: &Escaneig d'inici del Windows

en: &Enable
ca: &Activa

en: &Script
ca: &Seqüència

en: By &path
ca: Per &ruta

en: By &size
ca: Per &mida

en: By &creation time
ca: Per data de &creació

en: By last &modification time
ca: Per última data de &modificació

en: By &last access time
ca: Per última data d'&accés

en: In &ascending order
ca: En ordre &ascendent

en: In &descending order
ca: En ordre &descendent

en: &Contents
ca: &Continguts

en: Best &practice
ca: &Millors pràctiques

en: &Frequently asked questions
ca: &Preguntes més freqüents

en: Cluster map &legend
ca: Grup &llegenda del mapa

en: &Upgrade
ca: &Actualitza

en: &Never check
ca: &No ho comprovis mai

en: Check &stable releases only
ca: Comprova només les versions e&stables

en: Check &all releases
ca: Comprova &totes les versions

en: &Check now
ca: &Comprova-ho ara

en: &About
ca: &Quant a

en: &Debug
ca: &Depuració

en: Open &log
ca: Obre el &registre

en: Send bug &report
ca: &Envia l'informe d'error

en: Boot time script
ca: Seqüència d'inici

en: Drive
ca: Volum

en: Status
ca: Estat

en: Fragmentation
ca: Fragmentació

en: Total space
ca: Total

en: Free space
ca: Lliure

en: % free
ca: Percentatge

en: Fragmented files on
ca: Fitxers fragmentats en

en: Visit our Homepage
ca: Visita la pàgina inicial

en: View report options
ca: Visualitza les opcions de l'informe

en: Powered by Lua
ca: Amb tecnologia de Lua

en: Size
ca: mida

en: Filename
ca: nom del fitxer

en: Comment
ca: comentari

en: locked
ca: blocat

en: move failed
ca: error en desplaçar

en: invalid
ca: no és vàlid

en: Please confirm
ca: Confirmació

en: Do you really want to hibernate when done?
ca: Voleu hibernar en finalitzar?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
ca: %lu segons per a la hibernació

en: Do you really want to log off when done?
ca: Voleu tancar la sessión en finalitzar?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
ca: %lu segons per al tancament de la sessió

en: Do you really want to reboot when done?
ca: Voleu reiniciar en finalitzar?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
ca: %lu segons per al reinici

en: Do you really want to shutdown when done?
ca: Voleu tancar l'ordinador en finalitzar?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
ca: %lu segons per al tancament de l'ordinador

en: &Yes
ca: &Sí

en: folders
ca: Carpetes

en: files
ca: Fitxers

en: fragmented
ca: Fragmentats

en: compressed
ca: Comprimits

en: The job is paused
ca: La tasca es troba pausada

en: The job is running
ca: S'està executant una tasca

en: Show
ca: Mostra

en: Hide
ca: Amaga

note: : This expands to "Release 7.0.0 is available for download!" : Make sure that "%ls" is included in the translated string at the correct position
en: Release %ls is available for download!
ca: La versió %ls es troba disponible per baixar!

en: You can upgrade me ^-^
ca: Hi ha una actualització disponible  ^-^

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Error!
ca: S'ha produït un error!

en: Disk needs to be repaired
ca: Disc que hagi d'arreglar

note: : Status of the running disk analysis, : expands to "10 % analyzed". : Make sure that "%5.2lf" is included in the : translated string at the correct position.
en: %5.2lf %% analyzed
ca: %5.2lf %% analitzat

note: : Status of the running disk defragmentation, : expands to "10 % defragmented, pass 5". : Make sure that "%5.2lf" and "%d" are included : in the translated string at the correct positions.
en: %5.2lf %% defragmented, pass %d
ca: %5.2lf %% compactat, passada %d

note: : Status of the running disk optimization, expands to : "10 % optimized, pass 5, 1024 moves total". : Make sure that "%5.2lf", "%d" and "%I64u" are included : in the translated string at the correct positions.
en: %5.2lf %% optimized, pass %d, %I64u moves total
ca: %5.2lf %% optimitzat, passada %d, %I64u moviments en total

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
ca: Analitzat

note: : Status of the completed disk defragmentation, : expands to "Defragmented, in 5 passes". : Make sure that "%d" is included in the : translated string at the correct position.
en: Defragmented, in %d passes
ca: Compactat, en %d passades

note: : Status of the completed disk optimization, expands to : "Optimized, in 5 passes, 1024 moves total". : Make sure that "%d" and "%I64u" are included : in the translated string at the correct positions.
en: Optimized, in %d passes, %I64u moves total
ca: Optimitzat, en %d passades, %I64u moviments en total
