ultradefrag - en to bs translation catalogue (67 entries)

en: About UltraDefrag
bs: O UltraDefrag-u

en: &Action
bs: &Akcija

en: &Settings
bs: &Postavke

en: &Help
bs: P&omoć

en: &Analyze
bs: &Analiziraj

en: &Defragment
bs: &Defragmentiraj

en: &Quick optimization
bs: &Brza optimizacija

en: &Full optimization
bs: &Puna optimizacija

en: &Optimize MFT
bs: &Optimiziraj MFT

en: &Stop
bs: &Zaustavi

en: &Show report
bs: Prikaži &izvještaj

en: Skip removable &media
bs: Preskoči prenosne &medije

en: &Rescan drives
bs: Os&vježi diskove

en: E&xit
bs: Iz&laz

en: &When done
bs: Po zav&ršetku...

en: &None
bs: &Ništa

en: Stan&dby
bs: pripravnost

en: &Hibernate
bs: &Hibernacija

en: &Logoff
bs: &Odjava korisnika

en: &Reboot
bs: &Restart računara

en: &Shutdown
bs: &Ugasi

en: &Language
bs: &Jezik

en: &Sorting
bs: sortiranje

en: &Boot time scan
bs: &Skeniranje pri pokretanju računara

en: &Enable
bs: &Uključi

en: &Script
bs: &Skripta

en: &Contents
bs: &Sadržaj

en: Best &practice
bs: Najbolja &praksa

en: &Frequently asked questions
bs: &Česta pitanja i odgovori

en: Cluster map &legend
bs: Klaster karta legenda

en: &About
bs: &O programu

en: Open &log
bs: Otvorite log

en: Send bug &report
bs: Pošalji bug izvještaj

en: Boot time script
bs: Skripta kod pokretanja računara

en: Drive
bs: Disk

en: Total space
bs: Ukupan prostor

en: Free space
bs: Slobodan prostor

en: % free
bs: % slobodno

en: Fragmented files on
bs: Fragmentirani fajlovi uključeni

en: Visit our Homepage
bs: Posjetite našu web-stranicu

en: View report options
bs: Pregledajte opcije izvještaja

en: Fragments
bs: fragmenti

en: Size
bs: veličina

en: Filename
bs: ime fajla

en: Comment
bs: komentar

en: locked
bs: zaključan

en: move failed
bs: premještanje neuspjelo

en: invalid
bs: pogrešno

en: Please confirm
bs: Molimo vas da potvrdite...

en: Do you really want to hibernate when done?
bs: Da li želite hibernirati računar po završetku defragmentacije?

note: : This expands to "60 seconds until hibernation" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until hibernation
bs: %lu sekundi do hibernacije

en: Do you really want to log off when done?
bs: Da li želite odjaviti korisnika po završetku defragmentacije?

note: : This expands to "60 seconds until logoff" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until logoff
bs: %lu sekundi do odjave korisnika

en: Do you really want to reboot when done?
bs: Da li želite restartovati računar po završetku defragmentacije?

note: : This expands to "60 seconds until reboot" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until reboot
bs: %lu sekundi do restarta

en: Do you really want to shutdown when done?
bs: Da li želite ugasiti računar po završetku defragmentacije?

note: : This expands to "60 seconds until shutdown" : Make sure that "%lu" is included in the translated string at the correct position
en: %lu seconds until shutdown
bs: %lu sekundi do gašenja

en: &Yes
bs: &Da

en: &No
bs: &Ne

en: folders
bs: direktoriji

en: files
bs: fajlovi

en: fragmented
bs: fragmentirano

en: compressed
bs: kompresovano

en: The job is running
bs: Zadatak se izvršava

en: Show
bs: Prikaži

en: Hide
bs: Sakrij

note: : Status of the completed disk analysis.
en: Analyzed
bs: Analizirano
